Mestan Özcan, Su Kesintisi ve Açık Rögar Tehlikesi İçin Harekete Geçti
Haber
09 Haziran 2021 - Çarşamba 19:35
 
Mestan Özcan, Su Kesintisi ve Açık Rögar Tehlikesi İçin Harekete Geçti
SİYASET Haberi
Mestan Özcan, Su Kesintisi ve Açık Rögar Tehlikesi İçin Harekete Geçti

Mestan Özcan, Su Kesintisi ve Açık Rögar Tehlikesi İçin Harekete Geçti


AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ve beraberindeki İl ve İlçe Yöneticileri, Ergene ve Çorlu İlçelerinde pek çok noktaya ziyaretler gerçekleştirip, çalışmalarda bulundular.
Mestan Özcan ilk olarak, Ergene İlçe Başkanı İbrahim Gönül ile birlikte, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kooperatifi Başkanı Soner Er'i ziyaret ederek, İlçenin ekonomik faaliyetleri hakkında bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından bir açıklama yapan İl Başkanı: “Ergene için her alanda çalışmaya, hizmet üretmeye devam ediyoruz” mesajını verdi.

Bu ziyaretin ardından İl Başkanı Mestan Özcan, İl Başkan Yardımcı, İlçe Koordinatörleri, İlçe Başkanı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Ergene Sağlık Mahallesi'nde, Aile Sağlığı Merkezi'ni ziyaret ettiler. İl Başkanı ziyaretin ardından;  “Ergene Sağlık Mahallemizde, İlçe Başkanım İbrahim Gönül ile birlikte, Aile Sağlığı Merkezimizi ziyaret ederek, hekimlerimizle görüştüm. İhalesi yapılan 50 yataklı devlet hastanesi tamamlandığında, İlçemiz son teknoloji sağlık hizmetlerinden de faydalanmaya başlayacak İnşallah” şeklinde konuştu.

“Gençlerimizi Çok Önemsiyoruz”
Mestan Özcan ve beraberindekiler daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Ergene’deki yatırımlarını incelediler. İncelemeler sırasında bir açıklama yapan Mestan Özcan: “Gençlerimizi çok önemsiyoruz. Onların faydasına olan her yatırım, bizim için çok daha öncelikli. Ergene'mizde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yatırımlarını inceliyor. Hepsi birbirinden güzel. Tamamlanan ve yapımı devam edenler de var. Ergene'mize hayırlı olsun.

Ergene temaslarını tamamlayan İl Başkanı ve ekibi daha sonra biz dizi görüşmeler yapmak üzere Çorlu’ya hareket ettiler. Çorlu’da ilk olarak İl Başkanı Mestan Özcan, İl Başkan Yardımcıları Özkan Engin, Mustafa Bahar, Yıldız Filiz ve Müge Yıldız Topak Çorlu İlçe Başkanlığını ziyaret ettiler.

“Üç Gündür Su Akmıyordu”
İlçe Başkanlığı ziyaretinin ardından Silahtarağa Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Mestan Özcan, burada Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanmayan ve vatandaşlar için tehlike oluşturan açık rögar kapakları ve üç gündür süren su kesintisi için harekete geçti. 
Sosyal medya hesapları üzerinden bir canlı yayın başlatan İl Başkanı konuyu kamuoyu ile paylaştı. Açık rögar kapakları tehlikesinin ve su kesintisinin gündeme gelmesinin ardından TESKİ yetkilileri, hızlıca Silahtarağa Mahallesine gelerek çalışmalara başladı. 
Mestan Özcan: “Çorlu programımız sırasında, Silahtarağa Mahallemizde incelemelerde bulunurken, arıza nedeniyle üç gündür suların akmadığını ve rögar kapaklarının olmadığını gördüm. Hemşehrilerimizin sorunlarını dinleyip, canlı yayınımızda bu sorunları dile getirdim. Sağ olsunlar TESKİ çalışanları da yayınımızı izlemişler. Hemen gelip rögar kapaklarını taktılar ve çalışmalara başladılar” şeklinde bir açıklama yaptı.

Silahtarağa Mahallesine Halı Saha Sözü
Silahtarağa Mahallesi’ndeki temaslarına devam eden Mestan Özcan burada hem Mahalle Muhtarı Adem Zenbil ile hem de mahalle sakinleri ile bir araya gelerek, vatandaşların istek ve ihtiyaçlarını dinledi. Mestan Özcan ayrıca çocuklara bir halı saha yapılacağının da sözünü verdi.

Mestan Özcan son olarak, İl Başkan Yardımcıları Mustafa Bahar ve Minnet Cabbar ile birlikte, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan'ı ziyaret etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mestan, Özcan,, Su, Kesintisi, ve, Açık, Rögar, Tehlikesi, İçin, Harekete, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı