SAMSUNG'TAN TEKİRDAĞA DEV YATIRIM
Haber
08 Mayıs 2021 - Cumartesi 16:34
 
SAMSUNG'TAN TEKİRDAĞA DEV YATIRIM
DÜNYA DEVİ TEKİRDAĞA FABRİKA KURMAYA HAZIRLANIYOR
TEKNOLOJİ Haberi
SAMSUNG'TAN TEKİRDAĞA DEV YATIRIM

Samsung, Tekirdağ’a fabrika kuruyor Sunny fabrikasında telefon ve televizyon üretimi yapan Samsung bu defa kendi fabrikasını kuracak. Tekirdağ’a kurulacak fabrikayı hangi şirketin inşa edeceği belli oldu.

Samsung, Türkiye’de bir alt yükleniciyle birlikte televizyon ve telefon üretimi yapıyor. Sunny fabrikasında yerli üretim telefon ve TV modelleri üretiliyor. Güney Koreli teknoloji devi şimdi de kendi fabrikasını kuruyor. Resmi duyuru önümüzdeki Pazartesi günü yapılacak.

Samsung tarafından kurulacak fabrika, Tekirdağ’da bulunan Kapaklı OSB’ye yakın bir bölgede yer alacak. Fabrika, Rönesans Holding tarafından inşa edilecek. DÜNYA’nın edindiği bilgiye göre yapılan yatırımın yer tahsis süreci tamamlandı. Bu kapsamda 10 bin metrekareye yapılması planlanan yatırımın cep telefonu üretimine yönelik olduğu iddia ediliyor ancak bu konuda net bir açıklama yok. Yatırım miktarı henüz belli değil.

Fabrikanın konumu için Tekirdağ’ın tercih edilmesi, burada üretilen ürünlerin Avrupa pazarına ihraç edileceğine dair önemli bir işaret. Henüz yeteri kadar bilginin olmadığı fabrika hakkında daha fazla bilgi önümüzdeki Pazartesi açıklanacak.

 

Kaynak: Dünya Gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAMSUNG'TAN, TEKİRDAĞA, DEV, YATIRIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı